Rozhovor s výtvarníkom - Vladimír Kudlík

European Art House

4/23/2019 5:41:49 PM

Galéria EUROPEAN ART house Vám prináša príjemný rozhovor s výtvarným umelcom Vladimírom Kudlíkom - PaedDr., maliar. Člen Slovenskej výtvarnej únie - Spoločnosť voľných výtvarných umelcov, Spolku výtvarníkov Slovenska, Únie výtvarných umělcú České republiky a Slovenského syndikátu novinárov.

Video rozhovor

Profil výtvarného umelca

Maliar Vladimír Kudlík je bytostným koloristom. Jeho paleta raz žiari farbami v odvážnych tónoch, inokedy nás očarí decentnými tlmenými akordmi, v ktorých vyniknú jemné štruktúry pozadia. Jeho výtvarná reč siaha od robustných až sochársky pôsobivých postáv, cez vertikálne  subtílne siluety až po štylizované tvary na pomedzí geometrickej abstrakcie.

Základným inšpiračným žriedlom jeho nespočetných komorných i veľkorysejších maliarskych formátov je postava ženy. Zobrazuje ju v nekonečných variáciách jej fyzických podôb a životných situácií, poodhaľujúc i tajomné nuansy jej vnútorného pocitového sveta. Vladimír Kudlík maľuje podobizne, hlavy, torzá, celé figúry, akty i telá zahalené v krásnych rúchach, tlmočiac s vážnosťou ale i s jemným humorom svoju osobnú životnú filozofiu, ktorej prepojenosť na vlastnú poéziu ale i na literárne odkazy domácej i svetovej literatúry je viac ako zrejmá.

Pripomína stredovekých umelcov, koriacich sa ženskej kráse, pretože práve prostredníctvom tejto odvekej témy, sprevádzajúcej umenie ešte od archaických čias, dokáže svojimi figurálnymi kompozícia sprostredkovať atmosféru pohody, ale i vzrušenia, idyly či dokonca drámy.

 

Umelecké Portfólio Vladimíra Kudlíka si môžte pozrieť po kliknutí na tento odkaz: https://www.europeanart.eu/portfolio/vladimir-kudlik

 

Galéria EUROPEAN ART house

Diela a portfólio Vladimíra Kudlíka nájdete aj v našej umeleckej galérii EUROPEAN ART house v Nemšovej kde Vás srdečne pozývame. Nájdete u nás viac ako 500 originálnych umeleckých diel. Našim cieľom je pomáhať umelcom prezentovať a predávať ich diela. Na to využívame všetky moderné spôsoby. Ich diela si preto môžete prezerať a zakúpiť u nás v galérii v Nemšovej ako aj v našom internetovom obchode "ArtShop" (https://www.europeanart.eu/artshop). Ľudia sú u nás často prekvapení, že krásne a originálne umelecké dielo, ktoré má svoj príbeh, môžu u nás kúpiť už od 3 EUR. Veď presvedče sa samy aj Vy :)