"Plno energie"/"Full of energy"

June 2017

Price: 499.00 EUR

Technique: akryl/akrylic
Art measurements: 100x140cm

Work of art description

energetizující, ladící obraz

Tyto malby v sobě pojí krásu, sílu barev a léčebný účinek. Jsou energeticky aktivní, a tak mohou ladit právě vás, vaši rodinu, interiér vašeho pokoje, domova, chodby, kanceláře.

Energetizující obrazy, které maluji, jsou vždy originál a svým způsobem jde o druh mandaly. Na mnoha z nich najdete kruh, protože právě on je pro mne dokonalým tvarem, v němž je obsaženo vše. A tak na první pohled jednoduchý motiv v sobě skrývá široké spektrum blahodárných energií, v nichž spojuji svůj šamanský um a malířské cítění.

Energetizující obrazy vybírejte intuitivně, srdcem, ten pravý si vás přitáhne sám… Pokud vás žádný z již namalovaných obrazů neoslovil, ráda vám namaluji váš vlastní, „přísně osobní“. 

Více: janehpictures.com

These paintings combine beauty, the power of colour, and a healing effect. They are energetically active, so they can harmonise you, your family, the interiors of your rooms, your home, corridors, offices

The energizing paintings which I create are always original and are, in their own way, a type of mandala. You will find a circle in many of them because this is a perfect shape for me, containing everything. So this motif, simple at first glance, contains a wide spectrum of beneficial energies in which I combine my shamanic and painterly skills.

Choose energising images intuitively, with your heart; the right one will draw you to itself ... If none of my existing paintings speak to you, I would be happy to paint you your own, "strictly personal" painting.

www.janehpictures.com